13 Jan
13Jan

Pokud je pro Vás surfování naprostou novinkou a nikdy jste ještě nebyli ve vodě se surfovým prknem, tak by Vás určitě zajímalo, jak to vlastně na takové surfové lekci může vypadat.Náš surfový kemp je na týden a to je dostatečný čas, abyste udělali první krůčky v pěně a třeba sjeli i svou vysněnou vlnu.

Na začátku kempu si Vás rozdělím do dvou skupinek, abychom se drželi našeho povoleného ratia maximálně 8 studentů na jednoho instruktora. Hlavním důvodem je samozřejmě bezpečnost každého studenta ve vodě a druhým impulsem je osobní přístup. Určitě si dokážete představit, že při větší skupině nemusí každý dostat info, které si představuje a zaslouží.

Dalším důležitým krůčkem k úspěšné jízdě na vlnách je výběr vybavení. Na začátku každého týdne pro Vás vybereme neopren, který Vám přesně sedne a udrží Vás v teple. Najdeme pro Vás ideální surfové prkno a pak už přijde řada na Váš surfový progres. Surfové vybavení Vám zůstane k dispozici po celou dobu kempu a v případě potřeby Vám můžeme vyměnit vělikost atd. Celý surfjógový kemp probíhá ve spolupráci s místní surfovou školou, kde není problém nechat surfy přes noc, pokud budou tyto prkna vráceny v otvírací době. Tím nám odpadne vláčení se surfy k ubytování. Každý surfař je samozřejmě zodpovědný za zapůjčený “ekvipment”.

Čeká Vás několik surfových lekcí, ale vše si projdeme hezky postupně a nebudeme nikam spěchat. Tzn. Předtím než začnete sjíždět masy vody a schovávat se do barelu, tak si ukážeme základní části prkna, vysvětlíme si jak funguje pláž, kdy je a kde je to nejbezpečnější. Prostě udělám vše proto, abyste se ve vodě cítili komfortně a nepřekvapila Vás třeba slaná voda v očích a nebo ponoření hlavy bez zacpání nosu :-)

Samotné lekce probíhají převážně v “pěně”, kde najdete ideální místo pro své první jízdy. Je to v podstatě zóna, která vzniká po zlomení vlny. Vždy dosáhnete na dno, protože se na každé lekci snažíme zůstat v maximální hloubce “Po hruď”.

 Pokud se Vám podaří udělat velký progres, tak se určitě přesuneme i na “čisté vlny”, kde se budeme věnovat tomu jak správně zůstat na vlně, popř. Kontrolovat rychlost nebo začít s postupným zatáčením.


Nedílnou součástí našeho kempu bude surfová přednáška, kde si povíme jak třeba vlny vznikají, co je to RIP atd. Druhou velmi důležitou částí k tomu se posouvat dopředu v surfování je, abychom viděli jak moc nám to na surfu sluší :-) Natočíme Vás tedy při surfování a následně se na toto movie podíváme. Udělám pro Vás videokoučing, kde se na základě Vašich jízd podíváme na to, zda se dá Váš surfing ještě nějak zlepšit a nebo rovnou udělat velkou premiéru v kinech s miliardovými zisky :-) Žertuju. Každopádně neznám lepší možnost, jak odhalit chyby, než se při surfování vidět na videu.

Surfovat budeme na pláži Crantock, která je ideálním místem jak pro začínající surfaře, tak i pokročilé surfaře toužící po progressu. Navíc se jedná o můj domácí brejk, takže Vás určitě nevezmu do vody, když budu vědět, že to není bezpečné.

Budu se moc těšit v květnu a příště třeba zas něco o jógičce

Čau Pítrs


Komentáře
* E-mail nebude na webu zveřejněn.