Anglická Californie

Anglie se už dávno nerovná jenom Londýn. Věřím, že pokud jste někdy viděli surfovou fotku, tak je velká pravděpodobnost, že byla třeba zrovna z Cornwallu. Cornwall a převážně oblast okolo "surfové meky" Newquay se zapsala na surfovou mapu již v 80. letech minulého století a několik posledních let je toto místo na seznamu x surfových profíků. Okolní pláže mají písečné podloží a jsou vhodné i pro naprosté začátečníky.

Záměrně jsem zvolil vesničku CRANTOCK, která je co bys kamenem do Newquay dohodil, ale místní pláž je téměř vždy prázdná a bez lidí. Je tedy ideálním místem pro úplného začátečníka i pokročilého surfaře, který nemusí zápasit s další stovkou surfařů čekající na vlnu.

Pláž na Crantocku je tzv. river mouth, tudíž je skvělá jak na surfování při odlivu, tak i paddle boarding při přílivu. Na paddle boardu se dá prozkoumat nádherná okolní řeka GANNEL obklopená krásnou přírodou a nádhernými budovami.

Každý si tedy přijde na své.

Ve vesnici najdete vše co potřebujete. Od několika "lokálních" hospod, malého obchůdku, až po výbornou "hipster kavárnu". 

Celý Cornwall je ideálním místem pro pěší turistiku a výhledy na oceán jsou nezapomenutelným zážitkem.

Pokud toužíte navštívit bary a kluby Newquay, tak neni nic jednoduššího než použít místní dopravu nebo taxi a užít si "night out" dle Vašich představ. Možností je spousta a můžu slíbit zábavu do brzkých ranních hodin.